روش پخت ماکارونی با طعم و مزه لازانیا

روش پخت ماکارونی با طعم و مزه لازانیا

Macaroni-sitetehran-com

روش پخت ماکارونی با طعم و مزه لازانیا

مواد لازم

قارچ ۴۵۰ گرم
روغن زیتون به میزان لازم
۸ تیکه کامل ژانبون
۲ عدد پیاز
کره ۶ قاشق غذا خوری
۳۰۰ گرم پنیر پارمیسان
۴۰۰ گرم پنیر پیتزا
۵۵۰ گرم ماکارانی
۱/۴ لیوان آرد
۲ لیوان شیر
۲ عدد تخم مرغ

طرز تهیه

۱ – ابتدا ماکارانی را در قابلمی بجوشانید .

۲ – ژانبون را سرخ کرده تا حدی که نرم بماند و خشک نشود چون قرار است دوباره پخته شود بیکن یا ژانبون را به تعداد کوجکتری خرد کرده .

۳ – قارچ شسته شده را به چهار قسمت تقسیم می کنیم و با روغن ذیتون و کمی نمک و فلفل سرخ کنید و تا ۱۵ یا ۲۰ دقیقه روی گاز باشد تا حدی که طلای بشود.

۴ – پیاز سرخ شده را با یک قاشق غذا خوری کره با حرارت کم به مدت ۱۵ دقیقه سرخ کنید . (این کار را می توانید قبل از شروع انجام دهید)

۵ – سس پنیر پارمیسای رنده شده و در صورت تمایل پنیر فانتینا را آماده کنید تا به سس که در مرحله بعدی است اضافه کنیم کره به اندازه ۴ قاشق غذا خوری را در قابله نسبتا بزرگ با حرارت ملایم ذوب کنید . وقتی کره ذوب شد آرد را اضافه کنید و تا جای که آرد به خورد کره میرود هم بزنید. حالا شیر را اضافه میکنیم و به مدت ۳ تا ۵ دقیقه تا زمانی که بجوشد هم می زنیم . حالا کمی شیر اضافه میکنم تا مایعی غنی تر شده بدست بیاد. نمک و فلفل هم به میزان لازم اضافه می کنیم. ۲ عدد زردی تخم مرغ را با ۱ چهارم سس درست شده در ظرفی جدا با چنکال مخلوط میکنیم و هم میزنیم . و به ظرف اصلی سس اضافه میکنیم حالا پنیر را به ظرف سس اضافه میکنیم وهم بزنید تا زمانی که پنیر در مواد حل شود الان باید ماکارانی که جوشانده شده را به این ظرف اضافه کنیم و خوب هم میزنیم

۶ – کره را به سینی فر مالیده و حسابی چرب میکنیم و نیمی از پیاز سرخ شده را به سینی اضافه میکنیم و بعد یک لایه ماکارانی که در مواد بوده را اضافه میکنیم و بعد نیمی از قارچ و همچنین پنیر پیتزا و بعد بیکن یا ژانبون

۷ – این کار را دوباره با لایه جدید انجام دهید . حالا به مدت ۲۰ تا ۲۵ دقیقه در فر قرار دهید تا بیکن یا ژانبون ترد شود . غذای ما آماده شد.

وبگردی از بهترین مطالب کلیک نمایید :

دانلود آهنگ جدید 

دانلود مداحی جدید 

عکس پروفایل X بستن تبلیغات