طبیعت زیبای آهار تهران + عکس

طبیعت زیبای آهار تهران + عکس

ahar-tehran-03-

طبیعت زیبای آهار تهران + عکس

آهار ،‌این آبادی جزء دهستان رودبار قصران است، دهی است بزرگ وجمعیتش در فرهنگ جغرافیایی ایران ۱۵۲۷ نفر ودر فرهنگ آبادیهای کشور ۱۱۲۳ تن در۲۳۶ خانوار ذکر گردیده است واختلاف به سبب اختلاف فصل سرشماری است . راهش ماشین رو و آسفالت است. کوهستانی وسردسیر است دارای دبستان و شورا میباشد.محصولاتش انواع میوه وبویژه سیب – گیلاس – آلبالو – گردو – ومیوه های سرد سیری میباشد. دارای منبع آب و رودخانه ی محلی و چشمه سار است.

دو رودخانه در دو سوی آهار جاری است.یکی به نام شکراب که از اراضی شکراب سر چشمه میگیرد و دیگری به نام پیش کنک که از مرتفعات گاجره جریان پیدا میکند. این دو رود در زیر آبادی (آبادی قدیم ) به هم می پیوندند . آتشگاه باستانی قصران بر فراز مرتفعات این آبادی بنیان یافته که از عهد ساسانیان و ظاهرا از زمان اردشیر بابکان باقی مانده است.

ahar-tehran-

مسیر دسترسی به روستای آهار: تهران – جاده لشگرک به سمت فشم – حاجی آباد – اوشان – روستای آهار   که تا خود روستا جاده آسفالته مناسب فراهم می باشد. روستای آهار (جاده لشکرک و بعد از “اوشان” ) روستائی قدیمی و زیباست در منطقه رودبار قصران و در جاده فشم و اوشان قرار دارد و روستای ده تنگه ، غیرمسکونی و در شمال غربی ده آهار واقع شده است و دارای مسیری بسیار زیبا و مناسب (پاکوب) است که حتی به همراه خانواده نیز می توان با حدود ۲ الی ۳ ساعت پیاده‌روی ، مسیرهای پیشنهادی را پیمود . تمامی مسیر از آهار تا ده تنگه و یا از آهار به شکرآب را باغها و درختان زیبای چنار و گردو و سایر درختان میوه فرا گرفته است.

بعد از رسیدن به میدان آهار به سمت روستا حرکت نمایید ، در صورتیکه بخواهید به ده تنگه بروید پس از عبور از پل روی رودخانه ، به سمت شمال تغییر جهت دهید . و در صورتیکه می خواهید به شکرآب بروید راه مستقیم را ادامه دهید ( در این راه از کنار مسجد آهار عبور خواهید کرد ) .

روستایی که از اوایل اردیبهشت ماه تا اواسط اردیبهشت ماه بهاری است و فصل گل دادن درختان میوه ای است که باغبانان و کشاورزان مشغول رسیدگی به آنان هستند . مسیری کوهستانی که از میانه راه با پوشش وسیع ریواس و دیگر گلهای بهاری مفروش شده است و در انتهای این دره ، کوههای سفید پوش آهار و قلعه دختر بر زیبایی این دره افزوده است .

ahar-tehran-02

در بین مسیر آهار به ده تنگه ، چندین آبشار کوچک و بزرگ وجود دارد که میتواند هر بیننده ای را چند دقیقه ای به خود مشغول دارد ، آبشار هایی که در این فصل سال بسیار پرآب هستند و با جوش و خروش فراوان به رودخانه کف دره سرازیر می شوند . ( آب چشمه ها قابل شرب است )

مسیر آهار به ده تنگه بسیار زیباتر از مسیر آهار به شکرآب است ولیکن پیشنهاد می کنیم در دو روز مختلف ، هر دو مسیر را امتحان کنید .

امکان پارک خودرو در نزدیکی میدان آهار وجود دارد .

بهترین فصل : بهار ( اردیبهشت ) ، پاییز ( آبان ماه)

وبگردی از بهترین مطالب کلیک نمایید :

دانلود آهنگ جدید 

دانلود مداحی جدید 

عکس پروفایل 

امتیاز 4.43 ( 7 رای )

تاکنون ۳ نظر ثبت شده است.

  1. عکس های زیبا و به یاد مانی طبیعت آهار و آهاری ها در کانال تلگرام آهاریا عکس https://telegram.me/ahariaaxsX بستن تبلیغات