ثبت نام و نحوه دریافت بیمه سلامت رایگان

ثبت نام و نحوه دریافت بیمه سلامت رایگان

Photos-of-Health-Insurance-sitetehran.com-01

سایت ثبت نام بیمه سلامت ایران

www.bimehsalamat.ir

 

در راستای سیاستهای ابلاغی مقام معظم رهبری در حوزه سلامت و همچنین برنامه های دولت تدبیر و امید در اجرای فاز دوم قانون هدفمندی یارانه ها مبنی بر پوشش بیمه پایه همگانی و اجباری آحاد مردم ایران، بدینوسیله به اطلاع عموم ملت شریف ایران می رساند، افرادی که تحت پوشش هیچ یک از بیمه های پایه سلامت یا درمان نیستند، می توانند بدون پرداخت حق بیمه، با رعایت شرایط ذیل و مراجعه به آدرس سامانه اینترنتی سازمان بیمه سلامت ایران www.bimesalamat.ir www.bimehsalamat.ir نسبت به ثبت نام اولیه اقدام نمایند.

شرایط و مراحل ثبت نام:

١- صرفا افرادی که فاقد هرگونه پوشش بیمه سلامت یا درمان هستند ، می توانند نسبت به تکمیل فرم ثبت نام اقدام نمایند، لذابیمه شدگان تحت پوشش سایر سازمانهای بیمه گر (از قبیل: سازمان تامین اجتماعی، کمیته امداد امام خمینی (ره)، خدمات درمانی نیروهای مسلح و …)مشمول این طرح نمی باشند.
٢- در صورتیکه در مراحل بررسی فرم ثبت نام اولیه ، مشخص شود فرد متقاضی دارای پوشش بیمه ای سایر سازمانهای بیمه گر باشد؛ ثبت نام نامبرده لغو خواهد گردید.
٣- افراد فاقد بیمه به منظور ثبت نام اولیه صرفاً می توانند به سامانه اینترنتی سازمان بیمه سلامت ایران مراجعه نموده و از هرگونه مراجعه حضوری به سایر سازمانهای بیمه گر و یا دفاتر پیشخوان خدمات دولت و یا نمایندگی های سازمان بیمه سلامت ، جداً خودداری نمایند.
۴- پس از طی فرآیند ثبت نام ، فرم ها مورد بررسی قرار گرفته و نتایج از طریق ارسال پیامک به شماره تلفن همراه مندرج در فرم ثبت نام به اطلاع متقاضی خواهد رسید.
۵- با توجه به همزمانی ثبت نام طرح هدفمندی یارانه ها و بمنظور تسهیل فرآیند ثبت نام متقاضیان پوشش بیمه همگانی ، زمان ثبت نام از روزدوشنبه مورخ اول اردیبهشت ١٣٩٣ بوده و صدور دفترچه به مشمولین طرح پس از بررسی فرم ثبت نام اولیه و احراز شرایط متقاضی امکانپذیر خواهد بود.
۶- صدور و تحویل دفترچه بیمه سلامت از طریق دفاتر پیشخوان خدمات دولت و نمایندگی های سازمان بیمه سلامت ایران انجام می پذیرد که متعاقبا اعلام خواهد شد.

 

نحوه دریافت بیمه سلامت :

ثبت نام بیمه همگانی از روز اول اردیبهشت ماه در سراسر کشور آغاز شد و تا به امروز ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر در استانهای مختلف به منظور دریافت دفترچه بیمه رایگان ثبت نام کردند.

پیش بینی شده بود در این مدت یک ماه حدود ۶ میلیون نفر از افراد فاقد بیمه ثبت نام کنند اما اینگونه نشد و براساس گفته مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ثبت نام برای متقاضیان بسته نیست و افراد باقی مانده می توانند به سایت سازمان بیمه سلامت مراجعه کنند.

همچنین به افرادی که واجد شرایط دریافت دفترچه بیمه سلامت هستند پس از بررسی های لازم به صورت پیامک اطلاع‌رسانی می‌شود که برای دریافت دفترچه مراجعه کنند و پیش از دریافت پیامک از مراجعه حضوری پرهیز شود.

لازم به ذکر است امروز شنبه سوم خرداد در همایش بیمه همگانی به صورت نمادین و به هر یک از نمایندگان قومیت های مختلف دفترچه های بیمه سلامت از سوی رئیس جمهور تحویل داده شد و همچنین دو نوزارد بی سرپرست و دو کودک کار نیز دفترچه دریافت کردند و رئیس جمهور پدرخوانده دو کودک یتیم شد.

 

 

وبگردی از بهترین مطالب کلیک نمایید :

دانلود آهنگ جدید 

دانلود مداحی جدید 

عکس پروفایل X بستن تبلیغات