ایمن ترین موتورسیکلت‌های ۲۰۱۴ بهمراه عکس

ایمن ترین موتورسیکلت‌های ۲۰۱۴ بهمراه عکس

Motorcycle-Safety-sitetehran (1)

بازار خبر: با وجود اینکه بسیاری از حوادث موتور سیکلت  مربوط به عدم تجربه کافی و مهارت راننده است با تاین حال نمی توان از فاکتورهای دیگر دخیل در این گونه حوادث چشم پوشی کرد. طبق محاسبات آماری انجام شده در سال ۲۰۱۳ در مورد حوادث جاده ای، مرگ و میر جاده ای مربوط به تصادفات موتور سیکلت درذ سال های اخیر با رشد ۸ درصدی مواجه بوده است. این در حالیست که تعداد حوادث در کشورهایی که قانون اجبار پوشش کلاه ایمنی برای موتور سواران وجود ندارد ۱۰ برابر دیگر کشورها تخمین زده شده است.

حدودا۱۵ درصد مرگ و میر جاده ای مربوط به موتور سیکلت ها بوده و ریسک صدمات وارده به موتور سواران ۳۰ برابر میزان صدمات وارده احتمالی به رانندگان خودرو ها و کامیون ها است. به طور قطع بزرگترین دشمن موتور سواران خودشان هستند! از این رو بسیاری از شرکت های تولید کننده موتور سیکلت در تلاش هستند تا با اضافه کردن قابلیت های امنیتی بیشتر به محصولاتشان در کنار محبوبیت بیشتر به کاهش میزان تلفات جاده ای نیز کمک کرده باشند.

۱ – ویکتوری Cross Road 8 ball

کراس رود ۸ بال تنها یک محصول زیبا و خوش نقش از شرکت ویکتوری نیست. بلکه ارتفاع نشیمنگاه ۲۶ اینچی آن کوتاه ترین در کلاس موتورهای ۱۷۴۰ سی سی بوده که کنترل بسیار مناسبی را در اختیار موتور سوار قرار می دهد و هر کسی با هر قدی می تواند به راحتی این موتور سیکلت را براند. همچنین سیستم تعلیق عقب آن نیز فنرهایی دارد که تا ۱۲ سانتی متر بازه جابجایی دارند و خیال موتور سوار را در مورد از دست دادن کنترل در جاده های نا هموار راحت می کنند.

Motorcycle-Safety-sitetehran (2)

۲ – دوکاتی Multistrada D-Air

اگر به دنبال موتور سیکلت قدرتمندی هستید که به روز ترین فناوری امنیت موتور سیکلت ها را با خود به همراه داشته باش. Multistrada D-Air بهترین گزینه است. این موتور سیکلت مجهز به یک ژاکت پوششی ایربگ دار برای راننده مجهز است که به صورت بی سیم رفتار حرکتی موتورسیکلت را زیر نظر دترد و در صورت بروز حادثه ایربگ ها فعال می شود.

اگر کنترل موتورسیکلت از دست فرد خارج شود و تصادفی صورت گیرد کیسه های هوا در عرض ۴۵ میلی ثایه فعال می شوند و جلوی ضربه خوردن به موتور سوار رلا می گیرند.

Motorcycle-Safety-sitetehran (1)

۳ – وی استار ۲۵۰ مدل ۲۰۱۴

هنمانطور که اشاره شد خود موتور سیکلت و توان آن نیز جزء عامل های ایجاد خطر برای موتورسوار محسوب می شود. در این میان یکی از بهترین را ه کارها تولید موتور سیکلت با موتور کوچکتر و خروجی تورک نرم تر به خصوص برای افرادی که برای اولین بار قصد راندن موتور سیکلت را دارند.

برای نمونه شرکت یاما در خط تولید مدل استار خود چندین نسخه سبک و کم حجم را برای تازه کارها در نظر گرفته. با وجود اینکه از لحاظ قدرت نمی توان آۀنها را با مدل های دیگر مقایسه کرد اما از لحاظ ایجاد امنیت و راحتی سواری برای افراد چیزی کم نمی گذارد. وی استار ۲۵۰ یکی از همین مدل ها است. که با ارتفاع نشیمنگاه ۲۷ع اینچی سواری راحت و خوبی را برای افراد ایجاد می کند.

Motorcycle-Safety-sitetehran.com-03

۴ –  هارلی دیویدسون Road King

هارلی دیویدسون در سالهای اخیر با راه اندازی پروژه راشمور در پی بهبود تجربه سواری با موتور سیکلت های تولیدی و ارتقای سطح امنیت آنها بوده است. برای این منظور هارلی دیویدسون سیستم ترمز جدیدی را با ادغام سیستم ترمز ضد قفل و ترمز بازتابی برای مدل Road King  خود طراحی کرده که باعث می شود میزان فشار لازم یرای هرکدام از ترمزها به صورت مجزا با توجه به سرعت و حرکت در مسیر بر روی چرخ ها به صورت الکترونیکی اعمال شود و ضریب امنیت کلی موتورسیکات بالا رود. از دیگر قابلیت های امنیتی به سیستم عکس العمل سریع فرمان و چراخ های پرنور برای این مدل اشاره کرد.

Motorcycle-Safety-sitetehran.com-04

۵ – هوندا Interstate مجهز به ABS مدل ۲۰۱۴

هوندا در خط تولید موتورسیکلت های مخصوص مسافت های طولانی خود قابلیت ترمز ضد قفل ABS  را در مدل های ۲۰۱۴ قرار داده است. طبق برسی هتای آماری انجام گرفته آمار مرگ و میر به علت تصادفات موتور سیکلت در مدل هایی که مجهز به ترمز ای بی اس هستند ۳۷ درصد کمتر است. اگر در مورد موتور سیکلت ها امنیت جزء اولویت های افراد برای خرید باشد هوندا interstate گزینه بسیار مناسبی است.

Motorcycle-Safety-sitetehran.com-05

۶ – سوزوکی V-Storm 650 مدل ۲۰۱۴

از زمانی که سوزوکی موتورسیکلت های وی استورم خود را به سیستم ترمزهای ضد قفل مجهز کرد به یکی از پر فروش ترین ها در کلاس کاری خود تبدیل شد. وی استورم با موتور دوقلوی ۶۴۵ سی سی سواری بسیار راحتی داشته و ترمزها کاملا تحت فرمان موتور سوار هستند.

Motorcycle-Safety-sitetehran.com-06

وبگردی از بهترین مطالب کلیک نمایید :

دانلود آهنگ جدید 

دانلود مداحی جدید 

عکس پروفایل X بستن تبلیغات